کنسول ها درآمد بیشتری از بازی دارند یا PC؟ – مستر گیمرز + جدید

0 10

کنسول ها درآمد بیشتری از بازی دارند یا PC؟ – سی اس گو+ جدید

آبا میدانید که کنسول ها درآمد بیشتری از بازی دارند یا PC؟

با مسترگیمرز مرجع بازی ها همراه باشین تا جواب این سوال را با هم بررسی کنیم.

 

کنسول ها درآمد بیشتری از بازی دارند یا PC؟

بازی های کنسولی از انحصار برای جذب بازیکنان به اکوسیستم های مختلف استفاده می کنند، اما آزادی بازی های رایانه شخصی بی نظیر است.

اخیرا گزارش جدیدی منتشر شده است که شامل درآمد بازی از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۲۲ است. بیش از ۵۰ سال درآمد در این گزارش خلاصه شده است و نشان می دهد که پلتفرم رایانه شخصی کاملاً بر صنعت تسلط دارد.

 

تا سال ۲۰۲۲، بازار رایانه های شخصی مجموعاً ۴۵ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده بود که کل درآمد کنسول را در یک بازه زمانی مشابه تحت الشعاع قرار می دهد. مجموع تمامی کنسول ها در ۵۰ سال ۳۰ میلیارد دلار درآمد داشته اند.

بنابراین، تفاوت ۱۵ میلیارد دلاری وجود دارد که جایگاه رایانه های شخصی را در بازار توضیح می دهد. Steam بزرگترین پلتفرم مدرن روی رایانه شخصی است که به درآمد کلی کمک کرده است.

ویترین فروشگاه در سال ۲۰۰۳ توسط Valve راه اندازی شد و به پلتفرم مورد علاقه طرفداران در رایانه شخصی تبدیل شد. با بیش از ۱۲۰ میلیون بازیکن فعال، تخمین زده می شود که Steam بیش از ۸٫۶ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

از سوی دیگر، بازی های موبایلی به تنهایی ۱۰۱ میلیارد دلار درآمد داشته است که نشان می دهد چرا شرکت هایی مانند پلی استیشن و ایکس باکس بسیار مشتاق به دنبال بازار موبایل هستند.

 

متشکریم که همراه مسترگیمرز مرجع بازی ها هستین.

 در ذهن شما بازی های انحصاری پلی استیشن پرفروش تر هستند یا نینتندو؟ زیر همین مطلب برامون ارسال کنین.

 Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.