پلیس بین المللی هکرهای Capcom را دستگیر کرد – مستر گیمرز + جدید

0 35

پلیس بین المللی هکرهای Capcom را دستگیر کرد – سی اس گو+ جدید

در پی هک شدن کپکام در سال ۲۰۲۰ یک گروه هکری معروف شد و حالا پلیس بین المللی هکرهای Capcom را دستگیر کرد .

با مسترگیمرز مرجع بازی  ها همراه باشین .

 

پلیس بین المللی هکرهای Capcom را دستگیر کرد

به گفته آژانس مجری قانون یوروپل، یک باند هکری که در چند سال گذشته به شرکت‌های مختلف مانند سازنده قطعات کامپیوتری ADATA و ناشر بازی‌های ویدیویی Capcom نفوذ کرده بود، توسط یک نیروی پلیس بین‌المللی دستگیر شد.

گزارش ۲۰ اکتبر توسط آژانس دولتی بیان می کند که گروه باج افزار معروف به Ragnar Locker پس از گرد هم آمدن ۱۱ کشور مختلف برای تحقیق و پیگرد هکرها به پایان رسید. این گروه احتمالاً بیشتر به دلیل مسئولیت حمله سایبری Capcom در نوامبر ۲۰۲۰ شناخته می شود که صدها هزار قطعه از اطلاعات کارمندان از جمله نام، ایمیل و جزئیات گذرنامه را فاش کرد. ادعا کرد که بیش از ۱ ترابایت داده را دزدیده است. ناشر بعداً دقیقاً چه داده‌هایی را که شامل اطلاعات شخصی و شرکتی کارمندان فعلی و سابق، جزئیات مالی و گزارش‌های فروش و اسناد توسعه‌دهنده می‌شود، توضیح می‌دهد. در مجموع، اطلاعات محرمانه تقریباً ۳۹۰۰۰۰ نفر ممکن است به لطف این حمله سایبری در دارک وب  افشا شده باشد.

پس از یک عملیات ضربتی پیچیده و چند کشوری که بین ۱۶ و ۲۰ اکتبر در چک، لتونی، اسپانیا، آلمان، هلند و … انجام شد، که طی آن “هدف کلیدی” گروه در پاریس دستگیر و به دادگاه قضایی پاریس آورده شد. خانه او در چک مورد بازرسی قرار گرفت و زیرساخت های این باند در سراسر جهان ضبط شد. در همین حال، پنج مظنون دیگر مرتبط با باج افزار Ragnar Locker نیز در اسپانیا و لتونی بازجویی شدند.

یک نیروی پلیس بین‌المللی متشکل از ۱۱ کشور از جمله ژاپن و ایالات متحده، باج‌افزار Ragnar Locker – بدافزار مخربی را که برای دسترسی به دستگاه‌ها آپلود می‌کند – و وب‌سایتی را که برای افشای اطلاعات دزدیده شده استفاده می‌کرد، از بین برد.

چه اطلاعات دیگری از هکرها به دست آمده؟

ادوارداس شیلریس، رئیس مرکز جرایم سایبری اروپایی یوروپل در این گزارش گفت: «پیشگیری و امنیت در حال بهبود است، با این حال اپراتورهای باج‌افزار به نوآوری و یافتن قربانیان جدید ادامه می‌دهند. یوروپل نقش خود را در حمایت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حالی که این گروه‌ها را هدف قرار می‌دهند، ایفا خواهد کرد و هر مورد به ما کمک می‌کند تا شیوه‌های تحقیق و درک خود از این گروه‌ها را بهبود بخشیم. امیدوارم این دور از دستگیری‌ها پیامی قوی برای اپراتورهای باج‌افزاری باشد که فکر می‌کنند می‌توانند حملات خود را بدون عواقب ادامه دهند.”

طبق یافته‌های یوروپل، Ragnar Locker فقط نام گروهی نیست که اکنون منقرض شده است. این همچنین نام باج افزاری است که باند برای حملات سایبری خود از جمله حملات اخیر علیه شرکت ملی پرتغال و یک بیمارستان  ساخته است.از این بدافزار برای حمله به دستگاه‌های دارای ویندوز مایکروسافت استفاده می‌کرد و از خدماتی مانند پروتکل دسک‌تاپ از راه دور برای دسترسی به دستگاه‌ها و داده‌ها سوء استفاده می‌کرد. بنابراین، با وجود حدس و گمان، نفوذ به رایانه‌های شخصی ویندوزی ممکن است نحوه عبور Ragnar Locker از سیستم‌های دفاعی Capcom بوده باشد.

 

 

تمام مطالب در مورد جی تی ای را از اینجا ببینین

 

متشکریم که همراه مسترگیمرز مرجع بازی ها هستین.

خوشحال میشیم نظر خودتون رو راجع به گیم نیوززیر همین مطلب برامون ارسال کنین.

 

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.