CsgoBlackRocks

مصاحبه با آریا حکمت، بازیکن دورگه ایرانی آمریکایی رشته CSGO

مصاحبه با آریا حکمت، بازیکن دورگه ایرانی آمریکایی رشته CSGO

اول از همه درباره‌ی خودت بگو؛ اسمت، سنت، محل تولدت و خانوادت.

اسم من آریا حکمت است و من دورگه‌ی ایرانی آمریکایی هستم و کانتر استریک حرفه‌ای را ۹ ساله دنبال می‌کنم. در سال ۲۰۱۶ با تیم Splyce در یک میجر شرکت کردم. الان ۲۶ سالمه و از شش سالگی کانتر استریک بازی می‌کردم.

در دوران بازیگریت در چه تیم‌هایی بازی کردی؟

در دوران بازیگریم در تیم‌های زیادی بازی کردم، ولی خاطره برانگیز ترین بازیم در تیم‌های Splyce  و Luminosity Gaming بوده است.

وضعیت الآنت در تیم Space Station Gaming چطوره؟

حقیقتا من به دلیل وضعیت کاریم، نقش خاصی در تیم Space Station Gaming ایفا نکرده‌ام. در یک بازه زمانی به عنوان مربی در کنار تیم بودم و صرفا در بازی‌های قبل از فصل تیم را همراهی کردم.

اگر می‌خواستی بازی دیگری به جز کانتر استریک را امتحان کنی، چه بازی‌ای را امتحان می‌کردی؟

اگر می‌خواستم بازی دیگری را به صورت حرفه‌ای انجام بدم، باید بگم که احتمالا Overwatch را امتحان می‌کردم، همکاری تیمی و ارتباط متقابلی که برای موفقیت در این بازی احتیاج است من را یاد کانتر استریک میندازد.

چی شد که به بازی‌های ویدیویی علاقه‌مند شدی؟

از زمانی که بچه بودم، بازی‌کردن بخشی از زندگیم بوده است. یادمه زمانی که شش سالم بود به گیم نت ها می‌رفتم و با دوستام بازی می‌کردم. بزرگتر که شدم همچنان به گیم نت ها می‌رفتم که باعث شد با مسابقات جهانی گیمینگ آشنا بشم.

شانس بزرگی که من آوردم این بود که می‌تونستم کانتر استریک ۱.۶ بازی‌کردن بازیکنان حرفه‌ای را در تورنومنت‌های محلی ببینم و سخت و جذاب‌بودن مسابقات باعث شد به این فکر کنم که من یه کاری برای انجام دادن دارم. به همین دلیل من وقت خالی خودمو صرف بهترشدن در کانتر استریک کردم.

به نظرت بهترین بازیکن کانتر استریک گلوبال آفنسیو کیه؟

به نظر من بهترین بازیکن کانتر استریک گلوبال آفنسیو، بلاشک S1mpleه. کاری که اون به تنهایی و به عنوان یک بازیکن می‌تونه در بازی انجام بده واقعا فوق‌العادست.

کسی رو می‌شناسی که در رشته‌ای دیگر از ورزش‌های الکترونیک فعال باشه؟

به جز کانتر استریک گلوبال آفنسیو کسی به ذهنم نمی‌رسه که در رشته‌ای دیگر از ورزش‌های الکترونیک فعالیت داشته باشه.

نظرت درباره‌ی بازیکنان ایرانی در سطح جهانی چیه؟

اخیرا من افتخار همکاری با ایرانی‌های بخش کانتر استریک گلوبال آفنسیو را داشتم. در سرورهای تمرینی در کنار تیم‌ها و بازیکنان ایرانی شرکت می‌کردم و با هم استراتژی‌های مختلف را تمرین می‌کردیم.

از این که بازیکنان ایرانی این قدر خوب بازی را می‌فهمند واقعا لذت می‌برم. واقعا می‌فهمم چه قدر از جون و دل مایه می‌ذارن که بتونن در این بازی پیشرفت کنند و به هدفشون برسن.

اگر بازیکنان ایرانی همین طور باانگیزه و جون و دل برای بازی و بهترشدن تلاش کنن، ۱۰۰ درصد میتونن در آینده‌ی ورزش‌های الکترونیک و بازی کانتر استریک گلوبال آفنسیو تاثیر بسزایی داشته باشن. من خودم شخصا افتخار این را داشتم که پیشرفت بازیکنان ایرانی را با چشمان خودم دیدم.

نظرت درباره آینده ورزش‌های الکترونیک چیه؟ آینده ورزش‌های الکترونیک در ایران چطور؟

به نظرم آینده ورزش‌های الکترونیک در ایران قطعیه. بازیکنان ایرانی باانگیزه و مصمم هستند و به یک صحنه برای نشون‌دادن خودشون و پیشرفت احتیاج دارند.

به نظرم فقط مقداری زمان می‌بره تا ورزش‌های الکترونیک یکی از بخش‌های اساسی زندگی مردم ایران بشه.

تا به حال با بازیکنان ایرانی بازی کردی؟

در طی این سال‌ها با بازیکنان دورگه‌ی ایرانی آمریکایی مثل خودم بازی کردم. همین طور اخیرا با تیم‌ها و بازیکنان ایرانی همکاری‌هایی داشتم که در راستای ارتقای تیم‌ها و همین طور تمرین استراتژی‌ها بوده است. مرسی بابت وقتی که گذاشتی؛ مصاحبه‌ات را می‌تونی در وب‌سایت ESNews ببینی.

در آخر چیزی هست که بخوای به طرفداران ایرانی بگی؟

فقط می‌خوام به طرفداران ایرانی بگم که ورزش‌های الکترونیک در حال رشد در سطح جهانی است. باانگیزه و مصمم بمونید و به عشق ورزیدن به ورزش‌های الکترونیک ادامه بدید. چون که باور دارم که بازیکنان ورزش‌های الکترونیکی ایران یک روزی به جهان قدرت واقعی خودشون را نشون می‌دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *