بررسی بازی Lego 2K Drive + جدید

0 89

بررسی بازی Lego 2K Drive + جدید

احتمالا تمامی افراد تیم توسعه‌ی بازی Lego 2K Drive پیش از عرضه‌ی آن می‌دانستند که قرار است ساخته‌شان با بسته‌ی الحاقی موفق Forza Horizon 4 مقایسه شود. مقایسه‌ی نه‌چندان عادلانه و البته ناگزیری که در اولین نگاه به ذهن هر گیمری سرک می‌کشد. حقیقت این است که اگر بدون این عینک بازی را ببینید، با تجربه‌ای خوش‌ساخت و البته سرگرم‌کننده طرف هستید؛ اما اگر بخواهید ساخته‌ی ویژوال کانسپتس را با پلی‌گراند گیمز مقایسه کنید، از کنترل تا طراحی ایونت‌های اصلی، نا امیدتان خواهد کرد.

نیم‌نگاه به فرمول انگلیسی‌ها

شاید در نگاه اول بازی را با بسته‌ی الحاقی فورتزا هورایزن مقایسه کنید، اما قطعا عمیق شدن در مکانیک‌ها شما را به یاد اثر دیگری می‌اندازد. عنوان Sonic & All-Stars Racing Transformed از منابع الهام سازندگان بوده است و حتی خودشان هم به آن اشاره می‌کنند. این ساخته‌ی تیم انگلیسی سومو دیجیتال، بیش از آن‌چه به‌نظر می‌رسد روی عناوین پس از خود تاثیرگذار بوده است. با این حال، جنس هندلینگ وسایل نقلیه مختلف و تبدیل آن‌ها از خودرو به چهارچرخ‌های آف‌رود و در ادامه قایق و هواپیما، تفاوت‌های قابل لمسی با عنوان مذکور دارد. سوئیچ کردن و تغییر بین نوع وسیله نقلیه، به‌صورت پیش‌فرض روی حالت خودکار است و توسط بازی تغییر می‌کند. این مورد در ساعات ابتدایی تا حدی آزاردهنده به نظر می‌رسد؛ زیرا خارج شدن چند لحظه‌ای از پیست و مسیر مسابقه نیز به تبدیل خودرو ختم می‌شود. بازی راه‌حل سوئیچ دستی را هم در نظر گرفته است که تا حد قابل توجهی مشکل را برطرف می‌کند.

هدف و غایت بازی، مخاطب را به یاد گشت و گذار در فستیوال‌های سری فورتزا هورایزن می‌اندازد. فعالیت‌های متنوع و متفاوتی در نقشه انتظارتان را می‌کشند و برای ساعات اولیه‌ی تجربه بازی، کم‌نظیر هستند. با این حال با گذر زمان و تلاش برای پیشروی هرچه بیش‌تر در داستان، عمق تکرار و نیازی به Grind کردن در دنیای 2K Drive را یادآوری می‌کند. کارهای شبیه به هم و حتی تکراری، بارها و بارها انجام می‌شوند تا شما در داستان پیشروی کنید. بازی خلاف تصور اولیه‌ی نگارنده، داستان نسبتا جالب و البته یک شرور درجه یک به نام Shadow Z را در خود دارد. شروری که در عین شوخ‌طبعی از جنس دنیای لگو، باز هم صحنه‌های جالب و به‌یادماندنی را با حضورش خلق می‌کند. اگر 2K Drive از اولین تجربه‌های لگوی شما باشد و بازی‌های موفق فرنچایز را ندیده باشید، احتمالا لذت بردن از دنیای بازی راحت‌تر هم می‌شود.

خلق کردن: قلب هر بازی لگو

درست مثل تمامی عناوین فرنچایز لگو، می‌توانید خلق کنید و یا بدون درگیر شدن در این بخش، از روند گیم‌پلی لذت ببرید. با این حال و با گذشت چند ساعت ابتدایی، حس خواهید کرد که ساختن وسیله نقلیه مورد علاقه‌تان، یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید در بازی تجربه کنید. سیستم شخصی‌سازی و بخش ساخت خودرو، به‌جرئت فرشته‌ی نجات ساخته‌ی ویژوال کانسپتس است. بیش از ۱۰۰۰ قطعه‌ی مختلف و متنوع لگو در اختیارتان قرار دارد تا از بین آن‌ها انتخاب و وسیله نقلیه مورد علاقه‌تان را بسازید.

از خودروهای شناخته‌شده و محبوب تا طرح‌های عجیب و غریب و تلفیقی، هر کدام ساعت‌ها شما را مشغول خود می‌کنند. با این حال تنوع پایین فعالیت‌ها پس از چند ساعت ابتدایی، سبب می‌شود تا انگیزه‌ی چندانی برای استفاده از وسایل نقلیه نداشته باشید. خصوصا در آثار مدرن سری بازی‌های لگو که دیگر صرفا به مخاطب کم سن و سال توجه نمی‌شود و جامعه‌ی هدف بزرگ‌تری مد نظر سازندگان است.

یکی دیگر از مواردی که بازی را از رسیدن به موفقیت کامل و تبدیل شدن به یک تفریح بلند مدت بازمی‌دارد، سیستم عجیب و غریب پرداخت درون‌برنامه‌ای و سیزن پس بازی است. جایی که دیگر نمی‌توان ردی از آزادی عمل و کاربرمحور بودن ویژوال کانسپتس دید و همه بازتاب سیاست‌های عجیب 2K برای این عنوان ۷۰ دلاری هستند. انگار نه انگار که هزینه‌ی کاملی برای بازی پرداخت شده است.

یکی از معدود بخش‌هایی که با وجود ضعف‌های بسیار و باگ‌ها و تکستچر پاپ‌آپ گاه و بی‌گاه هم‌چنان جزو نقاط قوت محصول به حساب می‌آید، گرافیک بازی و استفاده بهینه از آنریل انجین ۴ است. تغییر وضعیت وسایل نقلیه از حالتی به دیگری به نرم‌ترین شکل ممکن اتفاق می‌افتد و با وجود لگویی بودن شخصیت‌ها، احساسات را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کنند.

اندکی صبر

در انتها پیش‌نهاد می‌کنیم Lego 2K Drive را تا چند وقت دیگر و با تخفیف تهیه کنید. پرداخت هزینه‌ی کامل برای عنوانی که در سیزن پس و محتواهای پرداخت درون برنامه‌ای بسیاری از اصول را زیرپا می‌گذارد، چندان تصمیم خوبی به‌نظر نمی‌رسد. با این حال و با وجود این سیاست‌ها، نمی‌توان از جادوی بازی با بلوک‌های لگو و تبدیل کردنشان به وسایل نقلیه مختلف به این راحتی‌ها گذشت. می‌توانید تا تخفیف خوردن بازی و ارزان‌تر شدن آن با بسته الحاقی فورتزا هورایزن ۴ مشغول باشید. اتفاقی که البته ممکن است عطش‌ شما را برای تجربه هر عنوان ریسینگ لگو دیگری خاموش کند؛ زیرا بدون شک هیچ کدام به خوبی ساخته‌ی پلی‌گراند نبوده و نیستند.

امتیاز بازی‌سنتر – 7

7

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت: سیستم شخصی‌سازی وسایل نقلیه کم‌نظیر تجربه‌ای خوش رنگ و لعاب از دنیای لگو کنترل نسبتا خوب و لذت‌بخش وسایل نقلیه مختلف نقاط ضعف: سیستم سیزن پس و پرداخت درون‌برنامه‌ای سودجویانه تمرکز بازی روی تکرار و Grind کردن بیش از حد سیستم پیشرفت پر از مشکل و نقص برخی از باگ‌های گرافیکی این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است

User Rating: Be the first one !Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.