CsgoBlackRocks

بازی در کدام پلتفرم را انتخاب میکنید؟ پلتفرم ESEA یا پلتفرم Faceit ؟

بازی در کدام پلتفرم را انتخاب میکنید؟ پلتفرم ESEA یا پلتفرم Faceit ؟

این سوال شاید برای ما ایرانی با تمام پلیرهای دیگر دنیا تفاوت داشته باشه.

در گذشته و در زمانی که ما ایرانی ها در این ۲ پلتفرم شرایط برابری داشتیم ( یعنی در هر ۲ پلتفرم بهترین پینگ ایرانی ها ۱۰۰ بود ) و ما ایرانی ها Faceit را انتخاب میکردیم زیرا هزینه ای برای ما نداشت اما بعد از اینکه ما در پلتفرم ESEA میتوانیم در سرورهای ترکیه ( با پینگ ۴۰ – ۶۰ ) بازی کنیم قاعدتا این پلتفرم برای ما ایرانی ها بهتر است ولی برخی از پلیرها حاضر نیستند که ماهیانه ۲۵ هزار تومان هزینه خرید اکانت کنند و در پلتفرم Faceit بازی میکنند که در واقع تاثیر مثبتی برای ما ایرانی ها ندارد و از طرف دیگر سطح پلیرهای Faceit که به صورت رایگان بازی میکنند به مراتب بسیار پایین تر از سطح پلیرهایی است که اکانت پریمویم Faceit دارند .

حالا اگر بخوایم در پلتفرم Faceit اکانت پریمیوم بگیریم هزینه آن جقدر است ؟

? FACEIT CSGO Starting as low as $4.17 Month

? FACEIT Premium Starting as low as $7.99 Month

همانطور که مشاهده میکنید حداقل برای خرید یک ماه اکانت پریمیوم Faceit نزدیک به ۴ دلار و کمی بیشتر باید پرداخت کنیم که نزدیک به ۵۰ هزار تومان میشود تازه به دلیل اینکه نمیتوانیم از Steam این اکانت را بخریم یا باید حساب Paypal داشته باشیم و یا از Visacart و … استفاده کنیم که هزینه بسیار بیشتری دارد.

اما برای خرید اکانت یک ماهه ESEA میتوانیم با تغییر Region اکانت استیم خود به آرژانتین با ۲ دلار ( ۲۵ هزار تومان ) یک ماه اکانت پریمیوم ESEA خریداری کنیم و از این نظر باز میبینیم که ESEA برای ایرانی ها بسیار بهتر است.

یکی دیگر از نکات مثبت ESEA برای ما ایرانی ها داشتن باشگاه تایید شده توسط این پلتفرم می باشد که هر ماه ۲۴۰ $ به عنوان جایزه در این باشگاه به پلیرهای برتر جایزه داده میشود و مهمتر از همه چیز این نکته می باشد که بازی های این باشگاه در سرورهای ترکیه برگزار میشود که برای ما بسیار مناسب است ( پینگ بین ۴۰ تا ۶۰ )
در حالی که در Faceit همچین شرایطی برای ما ایرانی ها وجود ندارد و در سال گذشته که در پلتفرم Faceit بودیم برای اجاره دادن سرورهای ترکیه به ایرانی ها درخواست ماهیانه چیزی نردیک به ۱۰۰ دلار داشتند که هر پلیر می بایست هر ماه ۵ دلار پرداخت میکرد تا سرورهای ترکیه را به Hub ما اضافه میکردند.

نکته دیگر این است که برخی پلیرها اعلام میکنند در زمان Find Match در ESEA مدت زمان زیادی منتظر خواهند ماند که بازی شروع شود . دلیل آن بسیار ساده است : به دلیل اینکه شما پینگ خود را پایین انتخاب میکنید ( پینگ زیر ۸۰ ) به همین دلیل تنها بازی هایی که در سرورهای ترکیه شروع شود شما میتوانید وارد آن لابی شوید و اگر شما بخواهید در سرورهای آلمان و دیگر کشورهای اروپا بازی کنید و پینگ خود را بر روی کمتر از ۱۲۰ بگذارید بسیار سریعتر از Faceit بازی شما Find میشود و سریعا وارد لابی میشوید.

یکی دیگر از نکات مثبت ESEA اضافه شدن زبان فارسی به این پلتفرم می باشد و نیز روابط خوبی که مسولین این پلتفرم با پلیرهای ایرانی دارند باعث شده که تورنمنت های ما را در لیست تورنمنت های رسمی خود قرار دهند و این شرایط در Faceit برای ما ایرانی ها وجود ندارد .

 

در ضمن یکی دیگر از نکات مثبت ESEA که باعث شده این پلتفرم همچنان یکی از محبوب ترین پلتفرم های دنیا بماند لیگ های ESEA است که در طول سال برگزار میشود و تیم های معروف دنیا از تمام نقاط مختلف جهان در این لیگ های معتبر حضور دارند و نیز با همکاری که ESEA با ESL دارد سطح این مسابقات بسیار بالا است .

و آخرین نکته که باز ESEA را برتر از Faceit میدانیم جوایزی است که هر ماه ESEA در رنک ها ی مختلف به پلیرهای برتر خود میدهد که این امکانات در پلتفرم Faceit وجود ندارد مگر اینکه اکانت پریمیوم تهیه کنید که در آن شرایط نیز باز رسیدن جوایز بسیار سخت می باشد.

پا بازی کردن با پینگ ۱۲۰ در پلتفرم Faceit چه سودی برای پلیرهای ایرانی خواهد داشت ؟؟؟ آیا تنها به دلیل اینکه پلیرهای خارجی در پلتفرم Faceit بازی میکنند ما نیز باید اعلام کنیم که این پلتفرم برای ما بهتر است؟ در حالیکه پلتفرم ESEA نیز در حال حاضر یکی از Parner های ESL می باشد و نیز تمامی بازی های لیگ MDL این پلتفرم از طریق سایت معتبر HLTV.ORG پوشش داده میشود و در لیگ های پایین تر نیز حتی لیگ Open در قسمت اروپا بیش از ۴۰۰ تیم حضور دارند.

در این میدان رقابتی بیشترین سود را ما ایرانی میتوانیم ببریم و از این فرصت استفاده کنیم و سطح CSGO کشورمان را بالاتر ببریم با بازی در سرورهای با آنتی چیت و بیشتر شناخته شدن پلیرها ما با حضور در تورنمنت های ما که در این پلتفرم ثبت میشود و یا با حضور در لیگ های معتبر پلتفرم ESEA  و مهم تر از همه اسپانسر شدن این پلتفرم در باشگاه CsgoBlackrocks Club که ماهانه ۲۴۰ دلار به عنوان جایزه به پلیرهای برتر این باشگاه اهدا میکند.

با این مقایسه هایی که داشتیم مشخص شد که در حال حاضر پلتفرم ESEA بسیار شرایط بهتری را نسبت به پلتفرم Faceit برای ما ایرانی ها را دارد .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *